Blije këtë produkt
1500 Lekë

Fjalor i madh frazeologjik Italisht-Shqip ( Botuar nga: EDFA në 2007 )

Autori:  Eshref YmeriNaim BallaIrena Ndoci

Fjalori i madh frazeologjik italisht-shqip: •Është i pari fjalor i këtyre përmasave në ballafaqimin e italishtes me shqipen. • Krahas barazvlerësve të shqipes, në mjaft raste nuk mungojnë as variantet e tyre në gjuhët e tjera, si në anglisht, rusisht apo frëngjisht. • U shërben të gjithë atyre që studiojnë gjuhën italiane në shkollë, në kurse apo në mënyrë të pavarur. •Ndihmon studentët dhe mësuesit e gjuhës italiane në pasurimin e njohurive të tyre me fakte interesante nga origjina e mjaft shprehjeve frazeologjike të itaslishtes në shumë fusha të dijes. • Barazvlerësit e shprehjeve frazeolgjike të shqipes dëshmojnë për pasurinë e pamatë të frazeologjisë së gjuhës shqipe dhe përballë shprehjeve frazeologjike të italishtes, në shumë raste formojnë vargje të tëra sinonimike.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: EDFA (2007)
  • Botuar në: 2007
  • ISBN-13: 978-99943-920-4-9
  • Nr. faqe: 890
  • Përmasat e librit: 169 x 239 x 40 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania