Blije këtë produkt
650 Lekë

Filmi i gjeneral Çufos (roman) ( Botuar nga: Çabej në x )

Autori:  Gaqo Bushaka

Ky titull është libri i katërt i ciklit të “Çufos”, cikël i cili do të bëhet simbol i lindjes së “përrallës së re” shqip. Personazhi i Çufos lindi në një kohë kur letërsia për fëmijë po kalonte një moment jo të mirë. Ai u krijua si një nevojë për të shpërfillur zymtësinë e të përditshmes, për të jetuar me më shumë ngjyra dhe në mënyrë gazmore. Dhe ia ka dalë mbanë për bukuri qysh prej dyzet vjetësh papushim.

Çmimi: 650 Lekë
Blije këtë produkt
650 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Çabej (x)
  • Botuar në: x
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 9992733-31-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 152
  • Përmasat e librit: 150 x 210 x 10 mm

Njihu me Autorin

Gaqo Bushaka -

Gaqo Bushaka është një nga autorët më të suksesshëm në Shqipëri. Ka kontribuar në lëvrimin e një lloj përralle "të re" për fëmijët që e bën të pëlqyeshme dhe tepër interesante. Ka lëvruar prozën e gjatë, dhe sidomos romanin për fëmijë. Ka shkruar përmbledhjet me përralla: Arushi që ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania