Blije këtë produkt
1600 Lekë

Fillesat e Rendit Politik ( Botuar nga: AIIS në 2012 )

Autori:  Francis Fucuyama
Përkthyesi:  Jorgji QirjakoShpëtim Çuçka

Në librin “Fillesat e rendit politik”, Francis Fukuyama, na jep një përmbledhje gjithëpërfshirëse se si janë zhvilluar institucionet e sotme kryesore politike. Ai fillon me politikën e stërgjyshërve tanë të parë dhe e vazhdon historinë me daljen e shoqërive fisnore, kijimin e shtetit të parë moden në Kinë, filimin e rendit ligjor në Indi dhe Lindjen e Mesme, si dhe zhvillimin e llogaridhënies politike të Evropës në prag të Revolucionit Francez.

Çmimi: 1600 Lekë
Blije këtë produkt
1600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: AIIS (2012)
  • Botuar në: 2012
  • ISBN-13: 978-9928-4062-5-5
  • Nr. faqe: 590
  • Përmasat e librit: 165 x 235 x 40 mm

Njihu me Autorin

Francis Fucuyama -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania