Blije këtë produkt
1000 Lekë

Ferma e kafshëve ( Botuar nga: Neraida në 2022 )

Autori:  George OrwellChris Mould
Përkthyesi:  Elsa Goga

Ajo është një fermë e zakonshme - deri në kryengritjen e kafshëve. Ato heqin qafe fermerin e papërgjegjshëm. Dy derrkucë marrin drejtimin. Kafshët e tjera janë te sigurta se jeta po përmirësohet, por ndërsa ndërrohen sistemet dhe thuhen gjysmë të vërteta, shfaqet një hierarki e re...

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Neraida (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928227812
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 152
  • Përmasat e librit: 150 x 225 x 15 mm

Njihu me Autorin

George Orwell -

EricArthurBlair (25 qershor 1903-21 Januar 1950), i njohur më mirë me pseudonimin George Orwell, çfarë një English novelist, eseistit, gazetari dhe kritiku. Puna e tij është shënuar me prozë kulluar, ndërgjegjësimin e padrejtësisë sociale, kundërshtimit të totalitarizmit, dhe mbështetje të hapur ndaj ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania