Blije këtë produkt
700 Lekë

Fëmijët e muzgut ( Botuar nga: Dituria në 2021 )

Përkthyesi:  Mariana Ymeri

"Shushaniku është një çupë e mrekullueshme, me flokë të gjatë, që i mbledh në dy gërsheta të hijshme. Kur bie muzgu, ajo i përhap flokët e ndritshëm që të mbulojnë qytetin cep më cep: rrugë, oborre, njerëz. Ata që, në gjumë e sipër, mbështillen prej tyre, përkunden në ëndrra të mrekullueshme dhe, duke thithur dashuri ngado përreth, në vlagën e një dëshire të pandalshme për afërsi, kapen pas atyre që janë pranë. Deri edhe krijesat më të gjora dhe të vetmuara, e ndiejnë përqafimin e dashur të Shushanikut." Ana Kordzaia-Samadashvili, përshkruan me ironi dhe thellësi ndjenjat më thelbësore të qenies njerëzore: dashurinë dhe urrejtjen, zemërimin dhe zhgënjimin, ëmbëlsinë dhe pasionin, gjithçka të shprehur me një sarkazëm inteligjente, që i bën veprat e saj të paharrueshme.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 292 82 7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 114
  • Përmasat e librit: 142 x 210 x 14 mm

Njihu me Autorin

Ana Kordzaia Samadashvil -

Ana Kordzaia-Samadashvili ka lindur më 1968 dhe jeton në Tbilis ku punon si shkrimtare, përkthyese dhe gazetare e kulturës. Ajo gjithashtu jep leksione për letërsinë dhe shkrimin krijues në Universitetin Shtetëror të Ilias në Tbilis. Përrallat e saj ekspresive - emocionuese dhe tregimet e shkurtra që ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania