Blije këtë produkt
800 Lekë

Feja: Nëse ka zot ... ( Botuar nga: Botimet IDK në 2012 )

Autori:  Leszek Kolakowski
Përkthyesi:  Bashkim Shehu

Libri "Feja: Nëse ka zot ..." është i pari që ai shkroi drejt e në anglisht dhe përbën një përmbledhje të thelbit të mendimit të tij filozofik për sa i takon fesë, duke parashtruar nga një kënd shikim historik argumentet pro e kundër ekzistencës së Zotit gjatë rrjedhës së shekujve, duke nisur nga epikurianët deri te Niçja, apo hulumtimet bashkëkohore antropologjike.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet IDK (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-136-07-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 230
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 20 mm

Njihu me Autorin

Leszek Kolakowski -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania