Blije këtë produkt
800 Lekë

Faqja e fundit ( Botuar nga: Albas në 2021 )

Autori:  Gazmend M.Kapllani

Melsi, gazetar dhe shkrimtar shqiptar qe jeton ne Greqi prej njëzet vjetësh, kthehet me ngut në vendlindje, pasi merr vesh vdekjen enigmatike të të atit në Shangai. Për njëzet e pesë ditë ai përballet me burokracitë rraskapitëse të shtetit shqiptar për të sjellë trupin e pajetë të të atit në" Tiranë. Në shtepinë atërore, rrethuar nga orendi që i duken si fantazma te heshtura, Melsi nis të rrëmojë në kujtimet e fëmijerisë. Papritur, mes tyre ai gjen një fletore shënimesh, që e çon në një zbulim tronditës për të atin dhe familjen e tij. Përmes personazheve që mbartin brenda tyre sekrete te dhembshme dhe tragjeditë e shekullit XX, Kapllani rindërton historinë e një familjeje që fsheh origjinën e saj. Ai rrëfen historitë e një babai dhe të birit, që iu mbijetojnë regjimeve mizore dhe një epoke të trazuar falë pasionit dhe dashurisë për librat dhe gjuhët.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928356482
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 138
  • Përmasat e librit: 145 x 207 x 12 mm

Njihu me Autorin

Gazmend M.Kapllani -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania