Blije këtë produkt
620 Lekë

Familja Robinson ( Botuar nga: Dritan në 2008 )

Autori:  Johann Wyss
Përkthyesi:  Manushaqe Bako

Familja Robinson (anije e mbytur në një ishull të shkretë) duhet të zbulojë forcën e fshehur në vetvete për të mbijetuar! Shikoni sesi vetëmbrohen nga bishat e egra, sesi mësojnë të gjuajnë e të peshkojnë, si të gjejnë strehë. Ndërsa koha kalon, ata fillojnë të duan bukurinë e ashpër të ishullit të tyre, mbushur me kafshë të rralla, zogj ekzotikë dhe lule të egra aromatike. Kur një anije ankorohet në limanin, në të cilin kanë mbetur ata, u duhet të pyesin veten nëse duan vërtet të kthehen në shtëpi. Kjo histori e përjetshme e burimeve të brendshme dhe e dashurisë familjare ka emocionuar dhe kënaqur lexuesit e rinj për më shumë se dyqind vjet.

Çmimi: 620 Lekë
Blije këtë produkt
620 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dritan (2008)
  • Botuar në: 2008
  • ISBN-13: 978-99956-21-09-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 244
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 17 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania