Blije këtë produkt
1500 Lekë

Falltarët ( Botuar nga: Ombra GVG në 2018 )

Autori:  Margaret Laurence
Përkthyesi:  Eliona Balilaj

"Fuqia e vërtetë e Laurence qëndron në aftësinë për të ringjallur me perpikmëri atë emocion kaq të njohur, tmerrin e jetimes, guximin e krisur të adoleshentes, zemërimin dhe urrejten për veten, dobësinë e të moshuarve, brishtësinë e të mposhturve. 'Falltarët" është një tjetër vepër, pjesë e veprave klasike të rrënjosura thellë në traditën më të mirë të romanit."

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-06-228-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 680
  • Përmasat e librit: 139 x 202 x 42 mm

Njihu me Autorin

Margaret Laurence -

..ka lindur ne Nipaua, Manitoba, ne vitin 1926. Mbas diplomimit ne United College ne Uinipeg ne vitin 1947, filloi pune si reportere ne gazeten "Winnipeg Citizen". Nga viti 1950 deri ne vitin 1957 ka jetuar ne Somali dhe ne Gane. Gjate kesaj kohe ka perkthyer shume poezi dhe proza nga gjuha somaleze. Ne vitin 1957, ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania