Faqja e autorit

Evgenios Trivizas


Eugene (Eugenios) Trivizas, i lindur me 1946 eshte nje sociolog Grek dhe shkrimtare i librave per femije. Ka lindur ne Athine dhe u diplomua per Juridik ne Universitetin e Athines ne 1969. Ne vitin 1973 u diplomua per shkenca politike dhe ekonomike dhe ne vitet ne vazhdim mori diplome Bachelor ne Comparative Criminal Law and Procedure nga universiteti i Londres.
Dr Trivizas ka shkruar shume libra, ai eshte nje nga shkrimtaret me te njohur Grek per letersin per femije. Ka shkruar me shume se 100 libra te gjitha te botuara dhe ka marre me shume se 20 cmime per letersin.
Libri i tij i pare per femije i publikuar ne gjuhen angleze eshte Tre Ujqit e vegjel, ne 1993. The Economist ka shkruajtur komente shume te mira per kete liber .

Shiko librat e autorit

titleToAlt
Çmimi: 600 Lekë
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania