Blije këtë produkt
800 Lekë

Enigma E.Y dhe kalorësit dardanë ( Botuar nga: Erik në 2012 )

Autori:  Moikom Zeqo

“Enigma E.y dhe Kalorësit Dardanë” është një libër i hatashëm dhe i papërsëritshëm. Është libri i një ëndrre të madhe dhe i arsyetimeve mbi paradokset e botës. Është një libër metaforik në një kuptimshmëri të shumëfishtë që i kapërcen shumë libra të tjerë ndonëse të famshëm, ndonëse më “seriozë”. Përzgjedhja e këtyre tregimeve përbën një mozaik kujtese. Ka në to një intimitet dhe një ringjallje të sagave virtuale ilire dhe të simfonisë universale të detit.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Erik (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-123-41-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 320
  • Përmasat e librit: 140 x 202 x 20 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania