Blije këtë produkt
1400 Lekë

Elon Musk. Si po na e formëson të ardhmen drejtuesi miliarder i SpaceX-it dhe Tesla-s ( Botuar nga: Botime Pema në 2017 )

Autori:  Ashlee Vance
Përkthyesi:  Vladimir Banushi

"Një përmbledhje e hollësishme dhe plot ngjyra e historisë së ngjitjes së Elon Musk-ut në majat e botës së biznesit. Kjo vepër është një portret i goditur i personit që mund të ketë ndikimin më të madh në zhvillimin e racës njerëzore. Nëse Musk do ta shpie njerëzimin në Mars, kjo vepër do të ishte dokumenti themeltar i planetit të ri."- BRAD STONE, autor i bestsellerit: The Everything Store: Jeff Bezos and the Age of Amazon. "Një vështrim i thelluar i figurës së sipërmarrësit më të rëndësishëm në botë. Vance na jep një tablo të paharrueshme të personalitetit të pashoq të Musk-ut dhe vullnetit të tij të pashtershëm për të kapërcyer çdo pengesë." - Washington Post. "Një raport i shkëlqyer... kjo vepër me siguri do të mbesë si i pari përshkrim i mirëfilltë i një personi të cilin më parë e kishim hasur vetëm nëpër karikatura. Pas shfletimit të faqeve të fundit, çdo lexuesi do t'i velen krahasimet me Steve Jobs-in. Jepini Musk-ut atë që i takon. S'ka të dytë si ai."- New York Times Book Review.

Çmimi: 1400 Lekë
Blije këtë produkt
1400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pema (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9951-721-37-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 448
  • Përmasat e librit: 133 x 204 x 36 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania