Blije këtë produkt
850 Lekë

Edhe një ditë më shumë ( Botuar nga: Dudaj në 2009 )

Autori:  Fabio Volo
Përkthyesi:  Elona Mistrovica

Zgjimi,kafeja, tramvaji, zyra, palestra, pica,kinemaja,shtrati (nëse është me fat, jo vetëm)... Ditë gjithmonë të ngjashme, të shënjuara nga takime që, në fund të fundit, i shëmbëllejnë njëra-tjetrës, të humbura nën qiellin ngjyrë gri të një metropoli që ka harruar të buzëqeshë. Kjo është jeta e Xhakomos, i cili nuk e vret shumë mendjen dhe përballet me ngjarjet duke qëndruar në sipërfaqe. Por, një ditë, ai takon një të panjohur në tramvaj, e has atë edhe të nesërmen, edhe të pasnesërmen. Për muaj me radhë. E kështu, ato tri ndalesa të tramvajit, që duhet t'i përshkojë për të mbërritur në zyrë, shndërrohen në një takim tepër të rëndësishëm e të përditshëm. Në të vërtetë, ato janë "takimi më i rëndësishëm". Por fati i së panjohurës e shpie atë larg, në një qytet tjetër. Po Xhakomo?

Çmimi: 850 Lekë
Blije këtë produkt
850 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2009)
  • Botuar në: 2009
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-0-123-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 320
  • Përmasat e librit: 140 x 195 x 17 mm

Njihu me Autorin

Fabio Volo - 23 Qershor 1972

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania