Blije këtë produkt
1200 Lekë

E vetmja grua në dhomë ( Botuar nga: Mediaprint në 2022 )

Autori:  Marie Benedict
Përkthyesi:  Maniela Sota

Vjenë, viti 1933. Për Hejdi Kisllerin, aktore e re hebreje, bukuria e saj qe shpëtim dhe vuajtje: ajo e mbrojti nga nazistët, por e çoi në nje martesë tiranike me trafikantin e armëve të Hitlerit dhe Musolinit. E nënvleresuar nga i gjithe rrethi i saj, ajo dëgjonte planet sekrete të Rajhut të Tretë kur shoqëronte të shoqin në festa dhe ballo. Vendosi të ikte ne Hollivud me një emer të ri: Hejdi Lamar. Shumë shpejt u bë ikonë e kinemasë amerikane. Askush në jetën e saj të re nuk dyshonte se ajo kishte informacione konfidenciale për nazistët apo se ajo vetë mbante një sekret edhe më të madh: ajo ishte një shkencëtare e aftë për te zhvilluar teknologjinë e nevojshme për t'i dhënë fund menjëherë luftës. Nëse do ta dëgjonin, sigurisht.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Mediaprint (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928085818
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 278
  • Përmasat e librit: 154 x 232 x 25 mm

Njihu me Autorin

Marie Benedict -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania