Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
1000 Lekë

E vërteta lakuriq ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2018 )

Autori:  Bob Berkowitz
Përkthyesi:  Megi Mëhilli

Le ta themi njëherë e përgjithmonë: të kërkosh të kuptosh se çfarë ka në mëndje një burrë është diçka që duam ta bëjmë të gjitha, por rallëherë ia dalim. E vërteta është se ne, gratë kemi sot më tepër informacione për të vlerësuaranijet hapësinore sesa për të kuptuar burrat. Ky libër lindi pikërisht nga nevoja për tu çliruar prej zhgënjimit që ndjejmë nga terr padije. Dhe kush mund ta zbulojë këtë mister më mirë se një burrë? Një që është paksa dhe në anën e grave dhe i gatshëm të punojë si spiun i tyre, të na tregojë rrëfime, shaka e mendime të burrave të tjerë? Si dhe të na mësojë gjëra të reja, duke na hapur portat e botës së tyre? Bob Berkoëitz është pikërisht ai që na duhet. Ai na zbulon se çfarë mendojnë vërtet burrat, na thotë se si të shkojmë përtej komunikimit me gojë e të lëxojmë mesazhet e trupit, na shpjegon cilat janë fjalët që duhen shangur patjetër dhe cilat duhen thënë nën zë, sepse nuk janë të kapshme për veshin mashkullor. Është një rrugë që ka plot shmangie, por që ecën gjithnjë në drejtimin e duhur dhe e cila në fund na jep çelësin për të kuptuar vërtet çelsin e kundërt.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-00-176-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 248
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 20 mm

Njihu me Autorin

Bob Berkowitz -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania