Blije këtë produkt
600 Lekë

E pashë hënën e re ( Botuar nga: Logos-A në 2021 )

Autori:  Ali Vezaj

Ndër disiplinat që më së shumti studiohej nga shqiptarët në kohën e Perandorisë Osmane është poezia. Shqiptarët u dalluan, duke dhënë disa poetë të rangut me të lartë. Ata i dhanë vulë epokës kur jetuan, duke futur frymë të re dhe duke hapur rrugë të reja. Këtë e pranon edhe shkencetari anglez Gibb, duke thënë se poetët shqiptarë muslimanë futën një origjinalitet në poezinë osmano-turke.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Logos-A (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789989588433
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 182
  • Përmasat e librit: 134 x 205 x 14 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania