Blije këtë produkt
900 Lekë

E kuqja dhe e zeza ( Botuar nga: Dituria në 2004 )

Autori:  Stendal
Përkthyesi:  Remzi Xheneti

Romani tregon historinë e të riut inteligjent, të pashëm e ambicioz, të lindur në një familje të varfër, Zhylien Sorelit, që ka fatin të arsimohet dhe guximin e ambicien të dallohet në shoqërinë e lartë. Dy dashuritë e tij pasiononte: zonja Dë Rënal dhe Matilda dë la Mol, janë simbol i kundërshtive të egra, që përplasen në shpirtin e Zhylienit: nga njëra anë pasioni i pastër, nga ana tjetër ambicia e unit të tij për të triumfuar në shoqërinë e lartë.

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2004)
  • Botuar në: 2004
  • ISBN-10: 99927-47-13-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 500
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 33 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania