Blije këtë produkt
1600 Lekë

E kaluar e përsosur ( Botuar nga: Fan Noli në 2023 )

Autori:  Danielle Steel
Përkthyesi:  Nikolla Sudar

"E kaluar e përsosur" është një histori prekëse, magjike e një miqësie të papritur e shtrirë përgjatë një shekulli, nga tregimtarja e preferuar botërore, Danielle Steel. Sybil dhe Blake Gregory bëjnë një jetë të mirorganizuar, të zakonshme për Manhatanin, ajo si një autoritet i projektimit modern dhe konsulente muzeu, ai në investime të teknologjisë së lartë, duke rritur fëmijet e tyre. Por kur Blakut i ofrohet puna e ëndrrave si CEO i një start-up në San Françisko, ai pranon, pa u konsultuar me të shoqen dhe blen një rezidencë madhështore historike si shtëpinë e tyre të re në Pacific Heights. E shkuara dhe e tashmja përplasen në pallatin e tyre elegant, kur takojnë familjen e madhe dhe të gjallë që jetonte atje një shekull më parë. Të gjithë të vdekur prej kohësh, por shumë të gjallë në shpirt - të dukshëm për Gregorët dhe për askënd tjetër. Brenda këtyre dhomave të magjepsura, është njëherësh viti 1917 dhe shekulli i mëvonshëm. Gregorëve iu dha një dhuratë e përsosur e miqësisë, familjes dhe e mençurisë e përvojës dyshekullore.

Çmimi: 1600 Lekë
Blije këtë produkt
1600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2023)
  • Botuar në: 2023
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928342720
  • Formati: Library Binding
  • Nr. faqe: 325
  • Përmasat e librit: 146 x 205 x 28 mm

Njihu me Autorin

Danielle Steel -

Danielle Steel lindi më 14 gusht 1947 në New York City, është shkrimtare amerikane e romaneve romantike. Romanet e Danielle Steel janë shitur në miliona kopje një dhjetëra gjuhë dhe kanë patur gjithmonë një vend mes librave më të shitur që nga vitet ’80. Steel e filloi karrierën e vet ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania