Blije këtë produkt
400 Lekë

E fshehta e unazës prej rubini ( Botuar nga: Dituria në 1999 )

Autori:  Yvonne MacGrory
Përkthyesi:  Sabina Ymeri

Lusi, një vajzë tekanjoze 11-vjeçare, merr si dhuratë për ditëlindje një unazë prej rubini. Në kutinë e vogël të unazës është shkruar: Kjo unazë e rubintë fsheh një sekret, dy dëshira t'i kthen në tëvërtetë... Lusi e rrotullon unazën dhe shpreh dëshirën e saj të parë. Befas ajo gjendet në Irlandën e vitit 1885! Ç'jetë e çuditshme kjo e "shtëpisë së madhe" dhe sa ndryshim midis atyre që jetojnë lart dhe të tjerëve që ngrysin ditët poshtë! Ajo vendos të kthehet sa më parë në shtëpinë e saj. "Kur vështrimi i saj u përqendrua mbi dorën e djathtë, ajo ia dha një klithme tmerri. Gishti ishte i zhveshur. Unaza ishte zhdukur!" “E fshehta e Unazës prej Rubini’ është një histori magjepsëse e një vajze që gjendet midis dy botëve - bota e saj e kohës së sotme dhe ajo e Irlandës së dikurshme, dëbimeve, vrasjeve dhe Çarls Stjuart Parnelit.

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (1999)
  • Botuar në: 1999
  • ISBN-10: 99927-31-75-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 168
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 13 mm

Njihu me Autorin

Yvonne MacGrory -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania