Buy this product
800 Lekë

E fshehta e sundukut Spanjoll ( Published by: Dituria in 2002 )

Author:  Agatha Christie
Translator:  Agim Doksani

Ne 14 tregimet e novelat e kesaj permbledhjeje interesante do te takoni nje emer: detektivin belg Herkul Puaro. Ate e kerkojne te gjithe, per te zgjidhur nje situate, per te zbuluar nje krim, nje vjedhje e keshtu me radhe. Duke lexuar keto histori interesante e intriguese, do te njihni personazhe te shoqerise se larte londineze, borgjeze e mikroborgjeze, ne kryeqytet apo ne province, doktore e kameriere, vajza te bukura e aventuriere te çfaredolloji. Dhe kurdohere eshte ai: i kudondodhuri dhe i shumekerkuari Puaro. Sepse, asnje "rival" nuk e konkurron dot inteligjencen dhe logjiken e tij, per te zgjidhur nje krim. Prandaj te gjithe lexuesit magjepsen nga misteret e hetuesit belg, per kompleksitetin e zgjidhjeve, humorin dhe shkathtesine e mendjes.

Price: 800 Lekë
Buy this product
800 Lekë

Product Details

  • Publisher: Dituria (2002)
  • Published in: 2002
  • Language: Albanian
  • ISBN-10: 99927-47-80-3
  • Format: Paperback
  • Page nr.: 278
  • Book dimensions: 142 x 207 x 23 mm

Editorial Reviews

Komente from - [Shtëpia Botuese]

Si gjithmonë, personazhi i Herkul Puarosë të mban n ë ankth deri n ë fund, duke hamendësuar se si do të jetë zgjidhja e misterit. Shumë here kujton e di pergjigjen, por jo të vërtetën.

Sepse është vetëm ai, hetuesi i zgjuar, gjendje të zbulojë vrasësin. Kurrë nuk do të zhgënjeheni nga misteret e tij.

Agatha Christie, si gjithmonë është një vëzhguese e thellë e karaktereve dhe e psikologjise së njerëzve.

 

-Mark Aldridge, shkrimtar dhe eseist

 

More About the Author

Agatha Christie - 02 March 2019

Agatha Christie (1890-1976) shkrimtare e shquar angleze, e konsideruar si "Mbretëresha e krimit", sepse krijimtaria e saj gjithmonë ka pasur në qendër motive të botes së krimit, vrasjeve, grabitjeve etj. E njohur per 66 romanet e saj dhe 14 vëllimet me tregime, të cilat kryesisht kanë pasur personazhe ...

More about the author
All rights reserved. © 2015 Library Albania