Blije këtë produkt
800 Lekë

E fshehta e sundukut Spanjoll ( Botuar nga: Dituria në 2002 )

Autori:  Agatha Christie
Përkthyesi:  Agim Doksani

Ne 14 tregimet e novelat e kesaj permbledhjeje interesante do te takoni nje emer: detektivin belg Herkul Puaro. Ate e kerkojne te gjithe, per te zgjidhur nje situate, per te zbuluar nje krim, nje vjedhje e keshtu me radhe. Duke lexuar keto histori interesante e intriguese, do te njihni personazhe te shoqerise se larte londineze, borgjeze e mikroborgjeze, ne kryeqytet apo ne province, doktore e kameriere, vajza te bukura e aventuriere te çfaredolloji. Dhe kurdohere eshte ai: i kudondodhuri dhe i shumekerkuari Puaro. Sepse, asnje "rival" nuk e konkurron dot inteligjencen dhe logjiken e tij, per te zgjidhur nje krim. Prandaj te gjithe lexuesit magjepsen nga misteret e hetuesit belg, per kompleksitetin e zgjidhjeve, humorin dhe shkathtesine e mendjes.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2002)
  • Botuar në: 2002
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-47-80-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 278
  • Përmasat e librit: 142 x 207 x 23 mm

Komente editoriale

Komente nga - [Shtëpia Botuese]

Si gjithmonë, personazhi i Herkul Puarosë të mban n ë ankth deri n ë fund, duke hamendësuar se si do të jetë zgjidhja e misterit. Shumë here kujton e di pergjigjen, por jo të vërtetën.

Sepse është vetëm ai, hetuesi i zgjuar, gjendje të zbulojë vrasësin. Kurrë nuk do të zhgënjeheni nga misteret e tij.

Agatha Christie, si gjithmonë është një vëzhguese e thellë e karaktereve dhe e psikologjise së njerëzve.

 

-Mark Aldridge, shkrimtar dhe eseist

 

Njihu me Autorin

Agatha Christie - 02 Mars 2019

Agatha Christie (1890-1976) shkrimtare e shquar angleze, e konsideruar si "Mbretëresha e krimit", sepse krijimtaria e saj gjithmonë ka pasur në qendër motive të botes së krimit, vrasjeve, grabitjeve etj. E njohur per 66 romanet e saj dhe 14 vëllimet me tregime, të cilat kryesisht kanë pasur personazhe ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania