Blije këtë produkt
1100 Lekë

E dashura ime Sputnik ( Botuar nga: Skanderbeg books në 2008 )

Autori:  Haruki Murakami
Përkthyesi:  Elvana Zaimi

Një student kolegji, i identifikuar vetë si K., bie në dashuri me shoqen e klasës së tij, Sumiren. Joshja ndaj një jete të çrregullt letrare, e mbron vajzën nga ndonjë vetëvrasje e mundshme, deri ditën kur ajo takon Miun, një grua biznesmene shumë më e vjetër dhe shumë më e sofistikuar se ajo. Kur Sumira, e cila e shoqëron Miun në udhëtimet e saj, zhduket në një prej ishujve grekë, K. tundohet dhe i bashkohet kërkimeve dhe e gjen të zhytur në botën e rrethuar nga vizione përndjekëse dhe ogurzeza. "E dashura ime Sputnik" është një histori dashurie e kombinuar me një histori detektive, që të mbetet në mendje si një meditim i thellë mbi mungesën njerëzore.

Çmimi: 1100 Lekë
Blije këtë produkt
1100 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Skanderbeg books (2008)
  • Botuar në: 2008
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-51-35-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 208
  • Përmasat e librit: 134 x 210 x 10 mm

Komente editoriale

Komente nga Los Angeles Magazine The New Yourk Time Book Review

Murakami ka një dhunti të pakrahasueshme për ta kthyer metaforën psikologjike në një rrëfim të mistershëm."

 

The New Yourk Time Book Review

 

 

"Murakami nuk ka shkruar ndonjëherë ndonjë gjë kaq

dukshëm emocianale sa ky liber."

 

Los Angeles Magazine

 

Njihu me Autorin

Haruki Murakami -

Haruki Murakami ka lindur në Kioto të Japonisë në 1949 dhe tani jeton në afërsi të Tokios. Veprat e tij janë përkthyer në mbi 35 gjuhë të botës dhe renditet ndër shkrimtarët më të rëndësishëm japonezë mes Yukio Mishima, Kenzaburo Oe etj, si dhe mes shkrimtarëve më të kërkuar sot në botë. ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania