Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
400 Lekë

Dyert e perceptimit ( Botuar nga: Pika pa sipërfaqe në 2011 )

Autori:  Aldous Huxley
Përkthyesi:  Ervin Qafmolla

Në se dyert e perceptimit do të ishin të kthjellëta, çdo gjë do t”i shfaqej njeriutashtu siç është, e pafundme. Ky libër flet për studimet shkencore që kanë bazë ndryshimin e vetë dijes individuale në pë rmjet pë rdorimit të substancave psikoaktive që e kanë prejardhjen nga natyra dhe përdoreshin nga parardhësit tanë në ritet e lartësimit shpirtëror dhe të kurimit të trupit dhe shpirtit dhe perdoren ende nga indianët e Meksikës. Psikologë të asaj kohe nisën studime të përbë ries kimike të meskalinës që gjendet në kaktuset pejote dhe rezultuan se kjo substancë kishte disa veti shë ruese dhe të lartë simit shpirtëror. Ky libë r ju ndihmon të kuptoni ndikimin e drogave bimore ndryshuese të ndë rgjegjies. Në qoftë se realiteti ju duket i mërzitshëm ky libër mund të hapë dyer të reja perceptimi.

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Pika pa sipërfaqe (2011)
  • Botuar në: 2011
  • ISBN-13: 978-9928-4041-5-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 72
  • Përmasat e librit: 120 x 190 x 5 mm

Njihu me Autorin

Aldous Huxley - 26 Korrik 1894

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania