Blije këtë produkt
800 Lekë

Dublinasit ( Botuar nga: Zenit në 2004 )

Autori:  James Joyce
Përkthyesi:  Idlir Azizi

“Dublinasit” një libër që fillon të shkruhet në 1905 nga autori James Joyce, dhe pas shumë peripecive dhe refuzimeve arrihet te botohet në Nju York në 1915. Ky Libër është një përmbledhje me tregime, ndër të cilët do të gjeni: • Motrat • Takim • Arabia • Evelina • Pas garës • Dy kodoshë etj.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Zenit (2004)
  • Botuar në: 2004
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-948-1-X
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 240
  • Përmasat e librit: 134 x 204 x 17 mm

Njihu me Autorin

James Joyce -

James Augustine Aloysius Joyce (2 shkurt 1882 - 13 janar 1941) është një autor irlandez i cili konsiderohet si një nga autorët më me influencë në fillimet e shekullit XX. Ai është i njohur me për romanin e tij "Uliksi" (1922), me veprën e shumë diskutuar "Zgjimi i Fineganëve" (1939, përmbledhjen me ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania