Blije këtë produkt
1500 Lekë

Dritëhijet e një perandorie ( Botuar nga: AlbJuris në 2022 )


"Une po e shkruaj dhe po e lë këtë letër në Petrograd. Parandjej që para janarit do të largohem nga jeta. Une dua që popullit rus, babës, nënës, fëmijëve dhe tokës ruse t’i tregoj se çfarë do t 'u ndodh. Në qoftë se mua më vrasin njerëz të pajtuar, fshatarë rusë, vellezër të mij, Ti, car i Rusisë nuk duhet të trembesh. Qëndro në fronin tënd, mbretëro dhe mos u shqetëso për punët e tua. Në qoftë se mua do t'më vrasin bojarëdhe oborrtarë, dhe do të derdhin gjakun tim, atëherë duart e tyre do të mbeten të gjakosura për 25 vjet. Ata do ta lenë Rusinë. Vellezërit do të ngrihen kundër vëllezërve dhe do të vrasin njëri-tjetrin.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: AlbJuris (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928304131
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 616
  • Përmasat e librit: 148 x 202 x 28 mm

Njihu me Autorin

Spiro Vasil Mëhilli -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania