Blije këtë produkt
800 Lekë

Dritë Gruaje ( Botuar nga: Fan Noli në 2019 )

Autori:  Romain Gary
Përkthyesi:  Bashkim Shehu

Asnjehere s'e kam ditur tamam cdo te thote grua shume femerore apo burre shume burrnor, nese nuk eshte para se gjithash ai ose ajo qe dashurojme. Atehere, me premto. Me premto se brengen tende nuk do ta shnderrosh ne lehtesi, ne dredhi. Nje banese gri e qarkuar prej ferrash e rrenojash. Ah, jo! Nuk dua qe vdekja te fitoje me shume nga sa mund te marre me vete. Ti nuk do te mbyllesh me shtate pale kyçe prapa mureve te kujtimit. Nuk dua ta ndihmoj gurin. Kemi qene te lumtur dhe kjo na sjell detyrime kundrejt lumturise. Nuk di se çfare t'ju them tjeter pervec kesaj: une i dhashe gjithcka dhe tani e tere kjo me ka mbetur ne dore. Dashuria eshte e vetmja pasuri qe rritet me shkaperderdhje. Sa me shume te japim, aq me shume na mbetet. Une kam jetuar fale nje gruaje dhe nuk e di si mund te jetohet ndryshe.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-251-92-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 148
  • Përmasat e librit: 130 x 205 x 10 mm

Njihu me Autorin

Romain Gary - 08 Maj 2019

Romain Gary, ka qene nje novelist, diplomat, regjizor dhe aviator ne Luften e 2 Boterore Francez me origjine çifute . Ai eshte i vetmi autor i cili ka fituar çmimin was a French novelist, diplomat, film director, and World War II aviator of Jewish originPrix Goncourt . Lindi: Maj 8, 1914, Vilnius, ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania