Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
1000 Lekë

Dozhët e purpurt durrazo ( Botuar nga: Les Livres Rama në 2016 )

Autori:  Luan Rama

Durazzo-t, dozhët e purpurt të Republikës së vjetër të Gjenovës, janë padyshim një nga familjet më të shquara të diasporës shqiptare, familje e cila ka nxjerrë nga gjiri i saj 9 dozhë, 2 kardinalë, 30 senatorë, 16 ambasadorë dhe personalitete të tjera të shkencës, filozofisë, fesë dhe kulturës e artit. Një aventurë e jashtëzakonshme e kësaj familje durrsake, e cila për t’u shpëtuar dyndjeve otomane mori udhët e detit për në drejtim të “Felix Italia”. Rrugës, piratët i bëjnë skllevër, por me të mbërritur në Gjenova ata e fitojnë përsëri lirinë. Në sajë të inteligjencës, kurajës dhe vullnetit, ata do të bëhen shumë shpejt të njohur në historinë e Gjenovës dhe të Evropës. Një libër me ngjarje ku gërshetohen personazhe të njohura të botës së artit nga Rubens e Van Dyck, Mozart, Gluck e deri te Napoleoni dhe perandori Joseph i II-të i Perandorisë austro-hungareze.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Les Livres Rama (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 10-94814-07-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 290
  • Përmasat e librit: 141 x 209 x 20 mm

Njihu me Autorin

Luan Rama -

Luan Rama ish-Ministër i Brendshëm i Shqipërisë gjatë periudhës korrik, 2002 - tetor, 2003 të qeverisë socialiste. Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së. Luan Rama është një nga 140 deputetët e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017.[1] Ai i përket Lëvizja ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania