Blije këtë produkt
1500 Lekë

Dona Flor dhe dy burrat e saj ( Botuar nga: Onufri në 2017 )

Autori:  Jorge Amado
Përkthyesi:  Abdurrahim Myftiu

Askush nuk habitet kur sharmanti e kokëforti Vadinjo dos Gimaraes, një kumarxhi i famshëm për humbjet e tij, vdes gjatë Karnavaleve. Vejusha e tij e përvuajtur, i kushtohet gatimit në shkollë dhe miqve të saj, të cilët e nxisin të rimartohet. Shpejt, ajo tërhiqet pas një farmacisti i cili është gjithçka që Vadinjo nuk ishte dhe është plotësisht e gatshme të martohet me të. Por pas dasmës, ajo nis të ëndërrojë për vëmendjen erotike të burrit të saj të parë; dhe një mbrëmje, vetë Vadinjo, shfaqet pranë krevatit të saj, si hamshor i vërtetë, për të rimarrë të drejtat e tij martesore. "Vulgar, brilant, njerëzor dhe humoristik ... plot me kënaqësi të papritura. Gjithçka që një roman modern duhet të jetë." —The Denver Post "Një rrëfyes karizmatik ... Asnjë shkrimtar tjetër latino-amerikan nuk admirohet kaq sinqerisht nga kolegët e tij dhe asnjë tjetër nuk ka pasur këtë ndikim krijues në rrjedhën e letërsisë latino-amerikane." —The New York Times Book Reviezo "Një kryevepër sentimentale." —Los Angeles Times "Poetike, komike dhe vërtet njerëzore." -Chicago Tribune "Një prej shkrimtarëve më madhështorë ... gjithashtu edhe një nga më argëtuesit." -Mario Vargas Llosa

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-226-19-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 587
  • Përmasat e librit: 159 x 239 x 30 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania