Blije këtë produkt
500 Lekë

Djali që shikonte detin ( Botuar nga: Dyrrah në 2017 )

Autori:  Viktor Canosinaj

Historia e jashtëzakonshme dhe prekëse e një djali shqiptar nga fshati Ishëm i Durrësit, i lindur me një talent të rrallë për pikturë, i cili falë përpjekjeve të tij, përkrahjes së njerëzve që e deshën dhe mbështetjes financiare të familjes mbretërore shqiptare dhe shtetit italian, që e ndihmuan të shkollohej, ia doli të bëhej një nga piktorët më të njohur të Italisë dhe Europës. Ky djalë quhej Ibrahim Kodra.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dyrrah (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 9928-4316-3-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 198
  • Përmasat e librit: 143 x 209 x 14 mm

Njihu me Autorin

Viktor Canosinaj -

Viktor Canosinaj lindi në vitin 1960 në Vlorë. Fëmijërinë dhe rininë i kaloi në qytetin e Durrësit. Pas studimeve universitare ne Gjuhë - Letërsi, punoi mësues letërsie, gazetar dhe përkthyes. Ai gjithashtu ka punuar për kujdesën e fëmijëve në një fshat të SOS-it. Në vitet 70 publikonte poezi dhe ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania