Blije këtë produkt
1000 Lekë

Djali në fund të klasës ( Botuar nga: Botart në 2020 )

Autori:  Onjali Q. Rauf
Përkthyesi:  Besnik Rika

Në rreshtin e fundit të klasës sonë ishte një karrige bosh, por tani në të është ulur një djalë i ri i cili quhet Ahmet. Ai është nëntë vjeç (ashtu si unë). por ai është shumë i çuditshëm. Ai nuk flet kurrë, ai nuk buzëqesh asnjëherë dhe as nuk i pëlqen karamelet me sherbet limoni, të cilat janë të preferuarat e mia! Por, unë mësova të vërtetën: Ahmeti nuk është aspak i çuditshëm. Ai është një Refugjat, i cili është larguar nga një Luftë. Një luftë e vërtetë. Me bomba dhe buli që vrasin njerëz. Sa më shumë mësova për të, aq më shumë dua ta ndihmoj. Këtu luajnë rol të madh edhe shokët e mi më të mire Xhosi, Majkëlli dhe Tomi. Sepse së bashku ne kemi menduar një plan .

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botart (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 286 63 5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 320
  • Përmasat e librit: 146 x 210 x 27 mm

Njihu me Autorin

Onjali Q. Rauf -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania