Blije këtë produkt
2000 Lekë

Dittionario Italiano-Albanese (1702) ( Botuar nga: Botime Françeskane në 2009 )


“... Botimi kritik i këtij fjalori është pjesë e një projekti të hartuar dhe koordinuar nga Prof. M. Mandala në katedrën albanologjike të Universitetit të Palermos, projekt që parashikon, veç të tjerash, botimin kritik të të gjitha veprave leksikografike të mbetura në dorëshkrim ndër arbëreshët e Sicilisë, siç janë, sa për të përmendur ato më të rëndësishmet, “Fjalori italisht-shqip” dhe “Fjalori etimologjik”, hartuar nga Nikollë Keta, variantet e ndryshme në dorëshkrim me fjalorë italisht-shqip e shqip-italisht të familjes Dara etj...”- Gëzim Guga.

Çmimi: 2000 Lekë
Blije këtë produkt
2000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Françeskane (2009)
  • Botuar në: 2009
  • Gjuha e publikimit: Shqip+Italisht
  • ISBN-13: 978-99956-783-2-6
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 866
  • Përmasat e librit: 170 x 245 x 20 mm

Njihu me Autorin

Francesco Maria -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania