Blije këtë produkt
750 Lekë

Ditë e bardhë e fyer ( Botuar nga: Dudaj në 2009 )

Autori:  Elvira Dones

Qau pa i hapur sytë, ngaqë nga hapja e tyre nuk do të kishte asnjë dobi. Ajo që do të shihte ishte në ngjyrën e bardhë që aq shumë kish pëlqyer ngaherë, dhe që tani e urreu papritur, përfundimisht. Ishte një vetmi e bardhë, një shurdhëri që nuk kishte anë, nuk kish fytyrë, nuk kish mëshirë.Qau me zë, ngaqë nuk i kishte mbetur më tjetër të bënte.Maksi më vështroi e më vështroi, pa folur, ndonëse kjo ishte një ditë nga ato për të folur deri sa të të bëhej gjuha shkrumb nga dërdëllitjet.Zot, se ishte një ditë për të folur ajo!Gjithë ferret e gjithë parajsat, nën butësinë prej puplash të atij qielli atë ditë ishin njëlloj të rrëfyeshme. Romani "Ditë e bardhë e fyer", pjesa e dytë e "Trilogjisë së dhembjes" të autores Elvira Dones, i ofrohet lexuesit në ribotim nga Botimet Dudaj. Nga e njëjta shtëpi botuese në 2009 u ribotua romani "Yjet nuk vishen kështu" dhe së shpejti do t'i ofrohet publikut pjesa e tretë e kësaj trilogjie, romani "Më pas heshtja" .

Çmimi: 750 Lekë
Blije këtë produkt
750 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2009)
  • Botuar në: 2009
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-0-131-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 364
  • Përmasat e librit: 138 x 199 x 22 mm

Njihu me Autorin

Elvira Dones -

Elvira Dones u lind në Durrës në vitin 1960. Ka diplomuar në Letërsi Shqipe dhe Letërsi Angleze në Universitetin Shtetëror të Tiranës. Nga tetori i vitit 1988 jeton dhe punon në Zvicër. Në gjuhën shqipe ka publikuar : DASHURI E HUAJ, roman, Tiranë, 1997 (Botuar në italisht, në vitin 1998, me ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania