Blije këtë produkt
400 Lekë

Ditaret e Adamit dhe Evës ( Botuar nga: Kompass në 2018 )

Autori:  Mark Twain
Përkthyesi:  Lindita Komani

Adami “Ata janë djem; e mësuam këtë vite më parë. Ardhja e tyre në atë formë të vogël, të papjekur, ishte për ne si gjegjëzë; nuk ishim mësuar me këtë. Tani kemi edhe disa vajza. Abeli është djalë i mbarë, por nëse Kaini do të kishte qëndruar ari, kjo do të ishte qënë më mirë për të. Tani e kuptoj që në fillim e kisha gabim për Evën; është më mirë të jetosh jashtë kkopshit me të sesa brenda tij dhe pa të. Në fillim mendoja që ajo fliste shumë por do të jëm i pikëlluar kur ky zë të bjerë në heshtje dhe të largohet nga jeta ime. Bekuar qoftë gështenja që na bëri bashkë e më mësoi mirësinë e zemrës së saj dhe ëmbëlsinë e shpirtit të saj!”

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Kompass (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 9928-4445-2-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 82
  • Përmasat e librit: 150 x 240 x 5 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania