Blije këtë produkt
500 Lekë

Ditar i vonuar ( Botuar nga: Vllamasi në 2011 )

Autori:  Erika Pluhar
Përkthyesi:  Sadetin Hoxha

Erika Pluhar deri në vitin 1999 ishte aktore në teatrin e Vjenës. Ajo është autore dhe këngëtare e shumë këngëve të interpretuara. Që nga viti 1980 është regjisore e filmave më të ndjekur. Në vitin 2009 nderohet me çmim për tolerancë në mënyrën e të menduarit dhe të vepruarit. Veprat e fundit të autores janë Ai"(2008), dhe "Më shumë se kurrë" (2009).

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Vllamasi (2011)
  • Botuar në: 2011
  • ISBN-13: 978-99956-94-54-8
  • Nr. faqe: 208
  • Përmasat e librit: 125 x 195 x 15 mm

Njihu me Autorin

Erika Pluhar - 28 Shkurt 1939

Erika Pluhar (e lindur më 28 shkurt 1939 në Vjenë) është një aktore austriake, këngëtarje dhe shkrimtare. Erika Pluhar është e bija e Anna dhe Josef Pluhar, i cili gjatë Luftës së Dytë Botërore si nëpunës civil (u. A. Adjutant i SS-Gruppenführer Otto Guardian ) në gjenerali punuar. Motra e saj më ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania