Blije këtë produkt
700 Lekë

Ditar dashurie i një shkrimtari ( Botuar nga: Botime Damo në 2015 )

Autori:  Albatros Rexhaj

"Ditar dashurie i një shkrimtari" është një himn për dashurinë, ku ngjarjet dhe mendimet shtjellohen në një bashkëbisedim artistik mes shkrimtarit dhe muzës së tij. E shkruar në stilin e prozës refleksive, "Ditar dashurie i një shkrimtari" është një rrëfim ku romantika gërshetohet me erotikën.”- Sejdin Cekani, redaktor artistik

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Damo (2015)
  • Botuar në: 2015
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9951-642-46-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 148
  • Përmasat e librit: 145 x 208 x 10 mm

Njihu me Autorin

Albatros Rexhaj -

Albatros Rexhaj është shkrimtar shqiptar i lindur në Prizren (1975). Veprimtarinë e tij krijuese e zhvillon midis Tiranës dhe Prishtinës. Ai është autor i disa dramave për teatër dhe i librave: "Lettera a un amico italiano dal Kosovo" (1999), "Bombë në Beograd" (2012), "Ditar dashurie i një shkrimtari" ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania