Blije këtë produkt
500 Lekë

Diamanti ( Botuar nga: Erik në 2014 )

Autori:  Jules Verne
Përkthyesi:  Fatmir Dibra

Veprimi zhvillohet në Afrikën e Jugut, ku inxhinieri Mere kryen studimet e kimisë organike në shkëmbinjtë mineral depozitues. Heroi dëshiron të martohet me vajzën e pronarit të tokave zonjushën Alisës, por babai i saj refuzon, sepse pasuria e djaloshit nuk është e mjaftueshme për babain lakmitar. Siprien Merè, i dashuruar me Alisën dhe i nxitur prej saj, kërkon që të realizojë eksperimentalisht diamante. Por, a do ia arrijë Siprieni të prodhojë diamante në mënyrë eksperimentale? A do të mund të martohet ai me Alisën? Çfarë aventurash i presin dy të rinjtë? Këtyre pyetjeve dhe të tjera, ju mund t’u jepni përgjigje duke lexuar romanin “Diamanti – Ylli i Jugut”, i përkthyer me mjeshtëri nga Fatmir Dibra.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Erik (2014)
  • Botuar në: 2014
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-123-91-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 184
  • Përmasat e librit: 142 x 202 x 12 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania