Blije këtë produkt
600 Lekë

Dialogë për matematikën. Letra për probabilitetin ( Botuar nga: Botimet IDK në 2015 )

Autori:  Alfred Rényi
Përkthyesi:  Aleko Minga

Është vështirë të gjesh një vepër tjetër që, në kaq pak faqe sa kanë Dialogët; të krijojë një përfytyrim të përgjithshëm të saktë për matematikën dhe për disa probleme partnere të zhvillimit dhe të mundësive të saj.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet IDK (2015)
  • Botuar në: 2015
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-136-29-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 194
  • Përmasat e librit: 136 x 204 x 15 mm

Njihu me Autorin

Alfred Rényi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania