Blije këtë produkt
1400 Lekë

Diabolikët ( Botuar nga: Botime Pegi në 2022 )

Autori:  Barbey D'Aurevilly
Përkthyesi:  Diana Çuli

Diabolikët është pa dyshim vepra më përfaqësuese e shkrimtarit me një personalitet të spikatur, Jules-Amedee Barbey d'Aurevilly: krijesat e tij, përverse dhe tërheqëse, të përbindshme dhe të adhuruara, përshkruhen me kenaqesinë e atij qe, teksa le të shfaqet kudo dëshira dhe epshi, i jep rëndesi erotike çdo detaji, dhe heronjtë e tij, dandy të lodhur e të zhgënjyer, verbohen nga eleganca, sqima, luksi dhe nga të gjitha endjet e shqisave. Libri, i përbërë nga gjashtë novela, rrëfen për një shoqëri viktoriane, borgjeze, patriarkale, me fjalë të tjera, një shoqëri e përqendruar te burrat, konservativë, e dominuar nga arsyeja. Mirëpo, gjendet përballë faktit që jeta jonë ushqehet nga pasionet dhe emocionet, veçanërisht nga ato seksuale: tërheqja, eksitimi dhe natyrisht, dashuria erotike.

Çmimi: 1400 Lekë
Blije këtë produkt
1400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928371072
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 342
  • Përmasat e librit: 138 x 280 x 22 mm

Njihu me Autorin

Barbey D'Aurevilly -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania