Blije këtë produkt
1000 Lekë

Dhoma e Qelibartë ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2008 )

Autori:  Steve Berry
Përkthyesi:  Aurel Manushi

Ky triller i fuqishëm përdor ngjarje të jetës reale për thurjen e një rrëfimi enigmatik që e lidh lexuesin, që në kapitujt e parë të tij. Përshkrim i gjallë e i detajuar, në "Dhoma e Qelibartë" përdor me mjeshtri mjetin artistik të "spiunit të thjeshtë" të ngatërruar në intrigën e gjerë politike dhe me këtë ndërthurje eksperte, ky roman i parë premton mirë për ngritjen e autorit. Një rrëfim i një ritmi të shpejtë, i një ndjekjeje globale të thesarit të humbur, me kriminelë të frikshëm. Fansat e Kodit të Da Vinçit të Dan Brown, do të marrin atë që duan këtu. Ky është romani i parë i Berry-t, dhe shihet qartë volumi i punës së tij kërkimore mbi subjektin, zbavitje dhe dominim. Rrëfimi i Berry-t është çuditërisht i sigurt dhe i vendosur teksa merr një subjekt me interes të kufizuar dhe e kthen në një roman intrigues. Nuk janë të shumtë autorët e aftë për një gjë të tillë.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2008)
  • Botuar në: 2008
  • ISBN-13: 978-9928-00-007-1
  • Nr. faqe: 482
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 30 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania