Blije këtë produkt
1000 Lekë

Dhëmbi i bardhë ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2019 )

Autori:  Xhek London
Përkthyesi:  Çlirim Mukli

Hapësira të pamasa bore, pyje të dendur e të vetmuar: ja bota e Dhëmbit të Bardhë. Këtu, jeta për qenin-ujk, është një luftë e përhershme me urinë, duhet të vrasë që të mos e vrasin, është një betejë e pamëshirshme kundër kafshëve të të njëjtit lloj, por edhe një lojë dinake kundër keqtrajtimeve të njeriut. Dhëmbi i Bardhë duket sikur njeh vetëm urrejtjen dhe mosbesimin... apo te ai ka vend edhe për ndjenja si dashuria dhe bujaria?

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 00 380 5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 292
  • Përmasat e librit: 141 x 205 x 25 mm

Njihu me Autorin

Xhek London -

Ka qenë një shkrimtar, gazetar dhe aventurier amerikan. Përvojat e hershme të Londonit si detar, peshkatar dhe punëtor, e frymëzuan më vonë për shkrimet e tij. Por vetëm pasi u kthye nga kërkimi i arit në Klondajk, Londoni vendosi të përqendrohej te veprimtaria sociale dhe gazetaria. Shumë shpejt, u ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania