Blije këtë produkt
620 Lekë

Dhëmbi i bardhë ( Botuar nga: Dritan në 2012 )

Autori:  Xhek London
Përkthyesi:  Manushaqe Bako

Historia nis para lindjes së Dhëmbit të Bardhë , një krijesë gjysmë qen e gjysmë ujk, me udhëtimin e dy burrave drejt territorit të Jukonit, Kanada. Dy burrat, Bill dhe Henri, ndiqen në këtë udhëtim nga një tufë ujqish të uritur. Në fund, pasi ujqit hanë Billin dhe të gjithë qentë e slitës, një grup i madh njerëzish arrijnë të shpëtojnë Henrin nga sulmi i kafshëve të egra.Historia më pas vazhdon me Dhëmbin e Bardhë, që ka një jetë të vështirë në një kamp indian; qentë, duke e parë si ujk, e sulmojnë. Indianët e shpëtojnë, por qentë nuk e pranojnë mes tyre. Kështu, Dhëmbi i Bardhë rritet si gjallesë e egër.

Çmimi: 620 Lekë
Blije këtë produkt
620 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dritan (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-21-69-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 240
  • Përmasat e librit: 144 x 202 x 17 mm

Njihu me Autorin

Xhek London -

Ka qenë një shkrimtar, gazetar dhe aventurier amerikan. Përvojat e hershme të Londonit si detar, peshkatar dhe punëtor, e frymëzuan më vonë për shkrimet e tij. Por vetëm pasi u kthye nga kërkimi i arit në Klondajk, Londoni vendosi të përqendrohej te veprimtaria sociale dhe gazetaria. Shumë shpejt, u ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania