Blije këtë produkt
1300 Lekë

Dhe dashuria, gjithashtu ( Botuar nga: Toena në 2022 )

Autori:  Drago Jančar
Përkthyesi:  Nikollë Berishaj

Në fillim të Luftës së Dytë Botërore, Maribori, në Slloveni, pranë kufirit austriak, numëronte ende një minoritet të rëndësishëm gjerman, të vendosur aty prej shekujsh. Qyteti kthehet në një sfidë të vërtetë për Wehrmacht-in dhe SS-ët. Tri personazhe mishërojnë këtë realitet historik: Valentini, një partizan, Sonja, e dashura e tij, dhe SS-i Ludvig, me prejardhje pikërisht nga minoriteti gjerman i Mariborit. Gjatë një mbrëmjeje me pije, një budallallëk i Valentinit vë në lëvizje gjithë makinerinë gjermane. Ne fakt, i arrestuar, Valentini lirohet falë ndërhyrjes së të dashurës së tij, Sonjës, e cila beson se e ka bindur Ludvigun që i dashuri i saj nuk është partizan.

Çmimi: 1300 Lekë
Blije këtë produkt
1300 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Toena (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928348821
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 362
  • Përmasat e librit: 128 x 202 x 30 mm

Njihu me Autorin

Drago Jančar -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania