Blije këtë produkt
1000 Lekë

Dështimi i radhës ( Botuar nga: Vllamasi në 2012 )

Autori:  Vladimir Bregu

Teme Sejko: “Qëllimi kryesor i këtij takimi, me Haki Rushitin dhe Panajot Plakun, ishte përgatitja e tyre për mbledhjen që duhej të zhvillohej në Greqi dhe në të cilën do të shqyrtohej plani i kryengritjes së armatosur. Pastaj Panajoti na tha diçka për idenë e kryengritjes së armatosur që përgatitej këtu dhe për ndërhyrjen ushtarake, e cila përgatitej jashtë vendit. Mendohej se Shqipëria veriore do të kalonte në sferën e ndikimit material dhe moral të jugosllavëve, atëherë kur Shqipëria jugore do të kalonte në sferën e ndikimit material dhe moral të grekëve, rajonit të Çamërisë do t'i jepej autonomia brenda kufijve të shtetit grek".

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Vllamasi (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-140-50-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 467
  • Përmasat e librit: 142 x 203 x 28 mm

Njihu me Autorin

Vladimir Bregu -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania