Blije këtë produkt
700 Lekë

Dehje nga metamorfoza ( Botuar nga: Elena Gjika në 2005 )

Autori:  Stefan Zweig
Përkthyesi:  Aristidh Ristani

Romani “Dehje nga metamorfoza” që u botua për herë të parë shumë vjet pas vdekjes së autorit, cilësohet nga shtypi i huaj si “një kryevepër këngë mjellme e Stefan Cvajgut romancier” Në bazë të këtij romani është realizuar në Francë filmi i madh i Molinaros.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Elena Gjika (2005)
  • Botuar në: 2005
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 274
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 17 mm

Njihu me Autorin

Stefan Zweig -

Stefan Zweig lindi më 28 nëntor të vitit 1881 në Vjenë, Austri dhe vdiq më 23 shkurt 1942 në Petrópolis afër Rio de Janeiro, Brazil. Ishte një ndër shkrimtarët më të shquar austriakë. Stefan Zweig (i njohur më shumë si Stefan Cvajg), është një nga shkrimtarët më të njohur në botë i viteve ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania