Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
1000 Lekë

David Koperfild 2 ( Botuar nga: Botimet Kokona në 2013 )

Autori:  Charles Dickens
Përkthyesi:  Vedat Kokona

Libri, ”David Copperfield”, është romani i tetë nga Charles Dickens, botuar fillimisht si një roman në vitin 1850. Ashtu si shumica e veprave të tij, kjo vepër fillimisht u shfaq në formë serish një vit para botimit. Shumë elemente brenda romanit ngjasojnë me ngjarje nga jeta e vetë Dickensit dhe kjo është ndoshta vepra më autobiografike e tij. Në roman trajtohet jeta e David Copperfield-it që nga fëmijëria, tek mosha e rritur. Ky libër është vëllimi i dytë.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Kokona (2013)
  • Botuar në: 2013
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 380
  • Përmasat e librit: 145 x 210 x 15 mm

Njihu me Autorin

Charles Dickens -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania