Blije këtë produkt
1000 Lekë

David Koperfild 1 ( Botuar nga: Botimet Kokona në 2013 )

Autori:  Charles Dickens

Libri, ”David Copperfield”, është romani i tetë nga Charles Dickens, botuar fillimisht si një roman në vitin 1850. Ashtu si shumica e veprave të tij, kjo vepër fillimisht u shfaq në formë serish një vit para botimit. Shumë elemente brenda romanit ngjasojnë me ngjarje nga jeta e vetë Dickensit dhe kjo është ndoshta vepra më autobiografike e tij. Në roman trajtohet jeta e David Copperfield-it që nga fëmijëria, tek mosha e rritur. Ky libër është vëllimi i parë.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Kokona (2013)
  • Botuar në: 2013
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4065-4-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 392
  • Përmasat e librit: 145 x 210 x 17 mm

Njihu me Autorin

Charles Dickens -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania