Blije këtë produkt
700 Lekë

Dasma në Krishtlindje ( Botuar nga: Toena në 2012 )

Autori:  James Patterson
Përkthyesi:  Shpresa Osmeni

Një histori e ngrohtë pushimesh, mbi pushtetin e familjes dhe të dashurisë. Pema është zbukuruar, ëmbëlsirat janë bërë dhe pakot janë përfunduar, por festa më e madhe këtë Krishtlindje është dasma e Gabi Samërhillit. Qëkurse bashkëshorti i saj vdiq tre vjet më parë, katër fëmijët e Gabit janë larguar, të gllabëruar nga turbullirat e jetës së tyre. Ata nuk i kanë festuar Krishtlindjet së bashku që kur vdiq babai i tyre. Kur Gabi i lajmëron ata se do të martohej – dhe se dhëndri do të mbetej sekret deri në ditën e dasmës – ajo përfundimisht do t’i sillte ata në shtëpi për Krishtlindje. Por dasma nuk është e vetmja surprizë. Ka edhe një dhuratë të papritur që do të ndryshonte jetën e tyre përgjithmonë. Me personazhe që të prekin thellë dhe lëvizjet emocionale të James Patterson, Dasma në Krishtlindje është një vështrim i freskët në familje.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Toena (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-1-840-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 232
  • Përmasat e librit: 130 x 200 x 15 mm

Njihu me Autorin

James Patterson -

James Brendan Patterson (born March 22, 1947) është një autor amerikan. Ai është i njohur kryesisht për romanet e tij rreth Alex Cross, protagonist i serisë Alex Cross. Librat e tij kanë shitur më shumë se 300 milionë kopje dhe që mban rekordin botëror të Ginesit për të qenë personi i parë për të ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania