Blije këtë produkt
750 Lekë

Dashuri ( Botuar nga: Dritan në 2006 )

Autori:  Toni Morrison
Përkthyesi:  Manushaqe Bako

Mei, Kristina, Hida, Xhuniëri, Vida - madje edhe L-ja: të gjitha gra të fiksuara pas Bill Kozit. Pronar i pasur i të famshmit Hotel dhe Shtëpi Pushimi, ky u jep formë dëshirave të tyre për atë, burrë, dashnor, kujdestar dhe mik, dëshira që sundojnë jetët e këtyre grave edhe shumë kohë pas vdekjes së tij. Sidoqoftë, ndërkohë që është o boshllëku, o qendra e historive të tyre, ai vetë drejtohet nga fuqi të fshehta - një e shkuar turbulluese dhe nje grua magjepsëse me emrin Silestiël. Ky zhbirim i guximshëm brenda natyrës së dashurisë dëshirës, zotërimit sublim, frikës - është i pasur në karaktere, skena gjurmëlënëse dhe në një pranim të thellë të së vërtetës se sa e gjallë mund të jetë e shkuara. Romani përbën një pasurim madhor në veprën e një prej mjeshtërve të letërsisë botërore.

Çmimi: 750 Lekë
Blije këtë produkt
750 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dritan (2006)
  • Botuar në: 2006
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 99943 829 5 0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 230
  • Përmasat e librit: 142 x 208 x 15 mm

Njihu me Autorin

Toni Morrison -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania