Blije këtë produkt
350 Lekë

Dashnori ( Botuar nga: Dituria në 2002 )

Autori:  Marguerite Duras
Përkthyesi:  Nasi Lera

“Dashnori” është një evokim i matur dhe tronditës i një mardhënieje të një vajze evropiane me një kinez të pasur. Duras ndoshta është nga shkrimtarët e rrallë që nuk i kanë fshehur asgjë lexuesit, duke bërë autopsinë e tyre, mbasi kanë bërë autopsinë më të vështirë të njeriut, atë në vetvetes. Vetëm një shkrimtar i tillë mund të shkruajë një roman si "Dashnori", një nga veprat më tronditëse jo vetëm në letërsinë franceze por edhe asaj botërore.

Çmimi: 350 Lekë
Blije këtë produkt
350 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2002)
  • Botuar në: 2002
  • ISBN-10: 99927-47-62-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 96
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 8 mm

Njihu me Autorin

Marguerite Duras -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania