Blije këtë produkt
600 Lekë

Dashnorët ( Botuar nga: Skanderbeg books në 2006 )

Autori:  Elfride Jelinek
Përkthyesi:  Afrim Koçi

Dy jetë të ndryshme si punëtore fabrike, dy fate të ndryshme grash: Brigita dhe Paula, po në të njëjtin vend dhe në të njëjtën atmosferë. Personazhet në këtë roman nuk janë njerëz, por sende pa jetë, mobilie. Ky rrëfim është më shumë sesa satirë, falë shqisës së gjashtë që kjo autore e “pandreqshme” ka. Sarkazma e autores e bën rrëfimin një tregim të mirëfilltë dokumentar. Ajo zhbirilon në botën e tyre të brendshme, në mjedisin fshatar përreth dhe në rrëmujën që i’u dikton tradita.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Skanderbeg books (2006)
  • Botuar në: 2006
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 200
  • Përmasat e librit: 125 x 200 x 13 mm

Njihu me Autorin

Elfride Jelinek -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania